Kdo stojí za Upekla

O nás

Mirka pracovala jako ekonom. Po letech jí tato profese přestávala dávat smysl.
Aby se odreagovala, pekla. S jejími dětmi Janou a Martinem jsme jí pobízeli, ať změní svůj život a začne se pečením živit. Přihlásili jsme ji na první farmářské trhy, ať vyzkouší, jestli její dorty budou chutnat. Chutnaly. Děti založily facebookový portál, Mirka napekla dorty, společnými silami jsme dorty nafotili a vytvořili webové stránky. Název vymysleli naši nejbližší kamarádi nad lahví metaxy. S Mirkou jsem „do toho“ šla s tím, že jí pomohu rozjet firmu a pak bude podnikat sama.

Půl roku po založení „Upekla“ Mirka odešla ze zaměstnání a já jsem prodala svou firmu. Začaly jsme naplno. Naše dorty jsme prodávaly na farmářských trzích a rozvážely po kavárnách. Přidala se k nám neteř Jana se svým přítelem Dominikem. Po roce pečení jsme postavili pekárnu, po čtyřech letech cukrárnu v Příbrami (Boudu) a po dalším roce jsme otevřeli cukrárnu v Písku (Knihovnu). Postupně jsme nabírali stálé zaměstnance a brigádníky a ti, co zůstali dodnes, tvoří společně s námi úžasný tým.

Rozhodli jsme se živit tvrdou prací. Pracovní den má 13 – 16 hodin, pracovní týden 6 dní, dovolená 14 dní. Občas si povzdychneme, ale nikdy nás nenapadlo to vzdát. Milujeme naší práci a milujeme naši rodinu. Od začátku všichni táhneme za jeden provaz.

Více o nás si můžete poslechnout v podcastu Gastromapa Lukáše Hejlíka:

Miroslava
Semrádová

Pečící element Upekla

Jsem to já, kdo za všechno může. Pobláznila jsem celou rodinu a nyní řídím naší pekárnu. Je to tvrdá práce, ale stojí to za to. Žiju si svůj sen a svou práci miluji.

Petra Eisová

Organizační element Upekla

Nejprve jsem pomáhala Mirce rozjet její podnikání a po krátké době jsem přišla na to, že je to i má cesta. Baví mne pracovat s rodinou. Mám na starosti organizaci firmy, sociální sítě a cukrárnu v Příbrami.

Petra Eisová
Zapsána v živnostenském rejstříku
u Městského úřadu v Příbrami od 5. 1. 2011
IČ: 41887123

Galerie

Naše historie

2012

Mirka je vyhořelá ze své práce a svými blízkými je přesvědčována, ať zrealizuje svůj sen mít cukrárnu. V prosinci prodá svých prvních 20 kg vánočního cukroví a tím začíná příběh Upekla.

2013

S našimi výrobky objíždíme farmářské trhy. Zde nás objevují majitelé kaváren a farmářských obchodů, kterým začínáme pravidelně dodávat. Amatérské podmínky pro pečení už přestávají vyhovovat a stavíme pekárnu v Kašině Hoře u Písku, odkud pocházíme.

2017

Otevíráme cukrárnu v Příbrami jako náš první pevný bod ve vesmíru. Od začátku jsme přesně věděli, kde má stát, ale stálo nás to mnoho úsilí a 3 roky času. Snažíme se být takovým místem, kam bychom se sami vraceli na kávu a dort.

2019

Otevíráme cukrárnu v Písku. Nachází se v nádherně zrekonstruovaných prostorách městské knihovny a zajít sem na kávu a dort je navíc zajímavým estetickým zážitkem.

2020

V tuto chvíli máme to, co jsme chtěli a rozhodně neusínáme na vavřínech.
Pořád přemýšlíme, jak Upekla posunout dál, takže kdo ví?!

2012

2013

2017

2019

2020

Sledujte naše dortíky